Bezpłatna oferta

spektakle teatralne
dla dzieci i młodzieży

lekcje teatralne połączone z projekcjami spektakli

Teatr na 5 i Teatr na 6 to dwa cykliczne programy teatralne. Dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Miejskiego Centrum Kultury w Tychach występują dla swoich rówieśników z miasta i okolic. Inicjatorami projektu są Piotr Józef Adamczyk – instruktor teatralny teatru w MCK oraz Monika Szydłowiecka – nauczycielka MDK 1.

Teatr na 5 adresowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Odbiorcą Teatru na 6 mogą być uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Założeniem programu jest upowszechnianie działań amatorskich grup teatralnych oraz zachęcenie uczniów do czynnego uczestnictwa w kulturze i kreatywnego spędzania czasu wolnego. W roku szkolnym 2019/2020 w programie uczestniczyło około 450 uczniów tyskich szkół. Jak mówi pomysłodawca programu Piotr Adamczyk: chodzi o to, by wspaniała praca teatrów dziecięcych i młodzieżowych nie kończyła się na premierze, ale by przedstawienie mogło być grane wiele razy. Z pożytkiem dla samych aktorów, jak i odbiorców.

W ramach kolejnej edycji programu przygotowaliśmy dla Państwa trzy spektakle teatralne. Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem występów i do rezerwacji terminów. W naszej ofercie mamy zarówno spektakle na żywo jak i profesjonalnie przygotowane projekcje połączone z lekcjami teatralnymi.

21. 09. 2021
„Dulska” – na żywo

06. 10. 2021
„Baśń o małym jeżyku” – na żywo