Uwaga! Zmiany organizacyjne – XXXI Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

Szanowni Państwo,

informujemy, że XXXI Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży odbędzie się w terminie zaplanowanym, czyli:

dni teatralne 18-19.04.2023 (wtorek-środa)

dzień taneczny 20.04.2023 (czwartek)

dzień muzyczny 25.04.2023 (wtorek)

Z przyczyn od nas niezależnych przesłuchania wszystkich dni festiwalowych odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków przy ul. Hlonda 1, a nie jak wcześniej planowano również w Teatrze Małym w Tychach (scena teatralna nie będzie dostępna). Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, które mogą się pojawić, ale liczymy na Państwa dobrą wolę i odnalezienie się w tej wymagającej sytuacji. Ale przecież „dla chcącego…”

Sala estradowa 25 na potrzeby dnia tanecznego zostanie ustawiona w odwrócony sposób tzn. jurorzy będą na scenie, natomiast zespoły będą miały do dyspozycji salę z parkietem o wymiarach 7m x 9m (przestrzeń taneczna ok. 6 x 8m – zdjęcia na dole). W związku z powyższym nie ma kulis, a do sali wchodzimy/schodzimy bocznym wejściem (nr 24), ustawienie na parkiecie jest również przy świetle ogólnym. Zespoły prezentować się będą przy białym, jednolitym świetle. Ze względów organizacyjnych nie będzie możliwości wpuszczenia widowni do sali.

Wszystkie występy teatralne odbywać się będą na scenie estradowej w sali 25 w MDK 1. Mamy do dyspozycji rzutnik „szkolny”, frontalny, rzucający światło na ekran (nie ma możliwości podwieszenia rzutnika pod sufit). Jeżeli ktoś stoi w świetle rzutnika z tyłu powstaje cień.

Dzień muzyczny odbywa się bez żadnych zmian na scenie w sali estradowej 25.

Jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom wynikającym ze zmiennej sytuacji dajemy możliwość obejrzenia sali 25 w MDK 1 i jej warunków technicznych dnia 14.04.2023 r. w godz. 10-17.

W związku z tą zmianą prosimy o:

– wysłanie do dnia 05.04.2023 do godz. 13:00 na adres mailowy: wydarzenia.mdk1@oswiata.tychy.pl potwierdzenia, że są Państwo nadal zainteresowani wzięciem udziału w Festiwalu;

– przyjęcie do wiadomości, że nie będą możliwe żadne efekty specjalne podczas wystawianych spektakli ze względu na specyfikę miejsca i brak odpowiednich urządzeń;

– przyjęcie do wiadomości, że w dniu tanecznym 20.04.2023 nie będą możliwe występy z udziałem publiczności.

Wyposażenie sceny MDK 1 w Tychach dostępnej podczas tegorocznej edycji festiwalu:

– wymiary sceny: dysponujemy sceną  w prostokącie o wymiarach 6,5×5 m.

– oświetlenie: reflektor FHR 500 – 8 sztuk, reflektory profilowe – 2 sztuki, reflektor PAR LED – 4 sztuki

– dźwięk: 6 mikrofonów dynamicznych na statywach, odtwarzacz z wejściem USB (prosimy o dostarczanie plików muzycznych na nośnikach typu pendrive).

Z poważaniem,