Teatr na 5 (sezon 4/semestr 1)

WAKACJE SMOKA BONAWENTURY

teatr BONAWENTURA z MDK 1

O spektaklu:

Czy smoki chodzą do szkoły? A jeśli tak, to czego tam się uczą? A czy smok może mieć odrobinę nadopiekuńczą Mamę i być przez to ciut niesamodzielny? Jakie jest na to lekarstwo? I czy może nam w tym pomóc… piosenka?

Spektakl o tym, jak odnaleźć siebie, kiedy to raczej wszyscy inni mają pomysł na to, kim powinniśmy zostać! A przy okazji – to pełen chwytliwych utworów musical dla wszystkich smoków, młodszych i starszych.

Temat lekcji:

Co to znaczy samodzielność? Nauka zdobywania własnego zdania i asertywności na przykładzie smoka Bonawentury.

Magdalena Mrowiec

Występują:

Oskar Tendyra, Maja Wenklar, Mateusz Balicki, Anna Taras, Sara Danik, Lena Wilczek, Helena Szeliga, Dominika Machalica, Anna Chrzanowska, Maja Pacer, Magdalena Oniszczuk, Kamila Pacanowska, Maja Świątczak

LINGWISTYCZNE MUPPET SHOW

spektakl autorski teatru ANONIMOWI z MDK 1

O spektaklu:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się po co Ci kapusta? Przyjdź koniecznie na spektakl „Lingwistyczne muppet show”! Przeżyj z nami interaktywną  przygodę, sprawdź swoją dykcję, wyjdź na scenę i stań się aktorem naszego przedstawienia.

Spektakl promuje darmową aplikację mobilną LINGWISTYCZNA PAPUGA, a jego celem jest zachęcenie uczniów do samodzielnej systematycznej pracy nad własną dykcją i wymową.

Temat lekcji:

Jak mówić lepiej? Praktyczne ćwiczenia dykcji i wymowy.

Monika Szydłowiecka

Występują:

Kalina Jamrozik, Hanna Kubista, Milena Leszczyńska, Maja Mikotowicz, Jagoda Piełka, Kornelia Suter, Małgorzata Ślawska, Zuzanna Zapała, Ada Zawistowska

MAŁA MYSZKA I GRUFOŁAK

spektakl autorski według inspiracji wiersza Julii Donaldson

O spektaklu:

Mała Myszka musi stawić czoła uprzejmym, ale bardzo głodnym i niebezpiecznym drapieżnikom. Jak poradzi sobie z silniejszymi i lepiej uzbrojonymi przez naturę Lisem, Sową i Wężem? Czy pomoże jej spryt i odwaga? A może… pojawi się ktoś jeszcze? Czy będzie to publiczność… czy jeszcze Ktoś?

Nauczcie się wraz z nami śpiewać, pomagać zwierzętom zbierać pożywienie na zimę, odgadywać nazwy zwierząt po odgłosach… A wszystko to w gęstwinie pełnego tajemnic lasu w towarzystwie Małej Myszki i jej przygód.

Temat lekcji:

Czy można być jednocześnie uprzejmym i niebezpiecznym? Jak rozpoznać czyjeś intencje i czym groźba różni się od prośby?

Magdalena Mrowiec

Monika Szydłowiecka i Magdalena Mrowiec