Teatr na 5 (sezon 2 / semestr 1)

CZERWONY KAPTUREK

spektakl teatru SKRZAT z MDK 1

O spektaklu:

Historia, którą wszyscy znamy, więc zbędne są słowa wyjaśniające fabułę. „Czerwony Kapturek” to podróż sentymentalna zarówno dla dzieci jak i rodziców, a nawet dziadków. Przedstawiony przez teatr lalek „Skrzat” spektakl nawiązuje do najbardziej znanej wersji bajki muzycznej z 1961 roku z muzyką Mieczysława Janicza i świetnymi rolami Ireny Kwiatkowskiej, Barbary Krafftówny i Władysława Hańczy. Nasza realizacja wzbogacona została o piękną bajkową scenografię stworzoną przez panią Aleksandrę Nieświec oraz lalki zaprojektowane i uszyte przez panią Agnieszkę Toczyłowską (nauczycielki plastyki MDK 1 w Tychach). Zapraszamy do wspólnej podróży w świat dziecięcej wyobraźni.

Temat lekcji:

Czy powinniśmy ufać nieznajomym?

Reżyseria:

Monika Szydłowiecka

Akompaniament:

Agnieszka Zimna, Piotr Pudełko

Występują:

Maria Bula, Hanna Kubista, Julia Mazur, Paweł Radek, Emilia Rusinek, Maja Wnukowska, Natalia Wójcik, Zuzanna Zapała, Ada Zawistowska, Alicja Zawistowska.

Czas trwania:

45 min. (prelekcja + projekcja spektaklu)

GRUFOŁACZEK NA TROPIE

spektakl autorski teatru lalek BONAWENTURA z MDK 1

O spektaklu:

„Grufołaczek na tropie” to opowieść o tym, jak rodzi się teatr – z dziecięcych zabaw i opowieści, czasem tych z dreszczykiem. Czy żony Grufołaków mają brody? Czy można tęsknić za czymś, czego się boimy? Czy warto pozwolić sobie na samotną podróż po lesie, nawet jeśli jest on pełen niebezpieczeństw, po to, by podążyć za marzeniem? A  może lepiej zostać pod opieką Taty Grufołaka? Czy Wielka Zła Mysz w ogóle istnieje? Na te pytania odpowiada sobie wraz z publicznością dzielny Grufołaczek, któremu towarzyszą Wąż, Sowa i Lis. Czy odważycie się ruszyć w tę podróż razem z teatrem lalek „Bonawentura”?

Temat lekcji:

Strach, niepewność, poczucie zagrożenia, rozczarowanie… Jak radzić sobie z trudnymi emocjami?

Reżyseria:

Magdalena Mrowiec

Akompaniament:

Michał Lipiński

Występują:

Aleksandra Antosiewicz, Natalia Borys, Emilia Liduk, Amelia Kowalczyk, Stanisław Mrowiec, Franciszek Skorek

Czas trwania:

45 min. (prelekcja + projekcja spektaklu)