Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Witaj, gwiazdko złota”

Tytuł konkursu „Witaj, gwiazdko złota”, zaczerpnięty został od pierwszych słów kolędy Zygmunta Noskowskiego i jest ideą przewodnią tego wydarzenia artystycznego. Od samego początku tematem konkursu jest Boże Narodzenie – świąteczne obrzędy religijne i rodzinne. Natomiast celami konkursu są: wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, rodzinnych i chrześcijańskich oraz utrwalanie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kultury polskiej. Konkurs, choć jest wydarzeniem autonomicznym, stanowi integralną część festiwalu kolęd organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach pod nazwą „Tyskie Wieczory Kolędowe” – festiwal ten należy do najstarszych i największych tego typu imprez w regionie.