Podsumowanie XXX Jubileuszowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży

Za nami uroczyste podsumowanie XXX Jubileuszowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, które odbyło się 31 maja 2022 r. w Mediatece. Podczas wydarzenia zostały wręczone dyplomy, upominki i podziękowania dla nauczycieli, a także ogłoszono listę laureatów GRAND PRIX w kategoriach:

MUZYKA: zespół COLLAGE pod kierunkiem Rafała Białasa z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1

TEATR: Teatr Plastyki Ruchu pod kierunkiem Jolanty Szczurek z Przedszkola nr 10 w Tychach – przy współpracy z Paniami: Mariolą Rzążewską, Agnieszką Żabińską.

Wyjątkowym wydarzeniem był fakt, że dwie komisje jurorów, niezależnie od siebie, zdecydowały o połączeniu kategorii tanecznej z teatralną i przyznali GRAND PRIX zespołom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach, wśród których są:

GAJDZIOCZKI pod kierunkiem Agnieszki Grzesiak i Teresy Pojdy

PINEZKA pod kierunkiem Agnieszki Grzesiak, Edyty Maciąg i Róży Hryszko

LEMONIADA pod kierunkiem Tomasza Naskręckiego

? ZNAK ZAPYTANIA pod kierunkiem Krystyny Kuskowskiej, Anny Łukowiec i Justyny Tasak

Pełne wyniki można znaleźć tutaj

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Gospodarki Przestrzennej Igor Śmietański, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Koniecznazastępca dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty Iwona Dańczura. Mieliśmy okazję zobaczyć występy zespołów tanecznych i muzycznych nagrodzonych przez jury. Nagrody zostały ufundowane przez Miasto Tychy, Gemini Park Tychy oraz Sklep Zdrowia.

Ta edycja była wyjątkowa, nie tylko ze względu na okrągły jubileusz, ale przede wszystkim na możliwość spotkania się na żywo po dwóch latach pandemii.

Życzymy Sobie i Państwu

Do zobaczenia!