II Rejonowy Konkurs Plastyczny „Z TYCH ciekawych – miasto naszymi oczami”

Już po raz drugi nasza placówka i Gemini Park Tychy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z TYCH ciekawych – miasto naszymi oczami”. Głównym celem konkursu jest pokazanie naszego miasta z perspektywy dzieci i młodzieży, natomiast tematem konkursu jest miasto Tychy. Czekamy na prace, na których będziemy mogli zobaczyć najciekawsze obiekty i miejsca, lub wydarzenia, które są charakterystyczne dla Tychów. Można zaprezentować swój pomysł w dowolnie wybrany sposób – to może być obraz klasycznie malowany farbami, pastelami, kredkami lub może to być jakaś innowacyjna technika – jedynym ograniczeniem jest to, że praca musi być płaska i nie należy używać materiałów sypkich takich jak kasza czy ryż. Format przyjmowanych prac to wyłącznie B2 (50 x 70 cm). Liczymy na nietypowe podejście do sztuk plastycznych!

Do udziału zapraszamy wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, młodzież ze szkół ponadpodstawowych (z wyjątkiem liceów sztuk plastycznych) z Tychów, Mikołowa, Orzesza, Łazisk, Bierunia, Kobióra, Lędzin, Gostyni, Bojszów, Woli, Międzyrzecza, Świerczyńca i Wyr.

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST BEZPŁATNY!

Na prace czekamy do 3 czerwca 2022 roku – należy je przesłać lub dostarczyć do naszej placówki. Prace oddane po terminie nie będą uwzględniane.

Do oceny walorów artystycznych i merytorycznych prac powołane zostanie grono jurorów złożone z nauczycieli plastyki, artystów plastyków oraz przedstawicieli organizatorów.

Z pośród nadesłanych prac, w każdej z kategorii wiekowych, zostaną wybrane i nagrodzone te najciekawsze. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się we wrześniu lub październiku 2022 roku w centrum handlowym Gemini Park Tychy.

Szczegółowe informacje można znaleźć w REGULAMINIE KONKURSU

Zapraszamy do udziału i czekamy na piękne prace!