Wyniki XXX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota”

Za nami kolejna edycja konkursu plastycznego organizowanego w ramach XXXI Tyskich Wieczorów Kolędowych. W tym roku liczba nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

Jak co roku, okres okołoświąteczny jest dla nas bardzo intensywnym czasem – z jednej strony kiermasz wyrobów pracowni plastycznych, koncert opłatkowy, koncert kolędowo-noworoczny, a z drugiej prace związane w kolejną edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota”. Konkurs skierowany był do uczestników zajęć placówek wychowania pozaszkolnego, placówek kulturalnych, wychowanków przedszkoli oraz do uczniów wszystkich typów szkół (z wyjątkiem liceów sztuk plastycznych), natomiast celem konkursu było kultywowanie szacunku do wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych poprzez utrwalenie polskich tradycji świątecznych i obrzędowych w wybranej formie graficznej.

Z nieukrywaną radością informujemy, że w tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę nadesłanych prac – 587 z 99 placówek z całej Polski. Młodzi artyści nie zawiedli, były to różnorodne prace, bardzo pomysłowe i interesujące, pojawiło się wiele technik, a jury miało trudne zadanie do wykonania, wybierając te najlepsze. 8 grudnia, po długich naradach, jury konkursowe postanowiło przyznać 34 nagrody, 49 wyróżnień oraz 71 kwalifikacji do wystawy pokonkursowej. W skład komisji nagradzającej konkursowe prace weszli: Aneta Mlaś – artystka grafik, ilustratorka, poetka, Magdalena Łuka – magister sztuki, pedagog, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy, Justyna Langer-Milewska – nauczycielka zajęć plastycznych w placówkach wychowania pozaszkolnego oraz Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, sekretarz jury (nieoceniający).

Oto lista laureatów konkursu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i zechcieli wziąć udział w naszym konkursie. Życzymy im radości z tworzenia! Nie możemy zapomnieć też o podziękowaniach dla nauczycieli, opiekunów artystycznych i rodziców, bez których opieki i zaangażowania nie powstawałyby tak piękne prace. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z pracami laureatów konkursu, którą znajdą Państwo tutaj, a także do zwiedzania wystawy 360° dostępnej tutaj.