Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka – miesięcznik „MEMORIA”

W 49 numerze internetowego miesięcznika „Memoria” poświęconego historii Auschwitz, Holocaustowi oraz pamięci i edukacji na całym świecie, wydawanego przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu można przeczytać artykuł o genezie, celach i historii naszego konkursu. Konkurs ten odbywa się cyklicznie, dzięki wieloletniej i stałej współpracy z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holocauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, szczególnie z zastępcą dyrektora Andrzejem Kacorzykiem oraz kustoszem Robertem Płaczkiem. Artykuł napisali nasi nauczyciele – dyrektor Maciej Gruchlik i nauczycielka plastyki Anna Pasek.
Link do miesięcznika „Memoria”
Zapraszamy do lektury!